dle бесплатно

Главная
Стеновые материалы
Фасадные материалы
Кровельные материалы
Изоляционные материалы
Окна, стекла, зеркала
Напольные покрытия
Интерьер, мебель
Плитка и камень
Двери
Потолки
Сантехника
Инструмент
Строительные работы
Отделочные работы
Ландшафтный дизайн
Материалы
Безопасность
Бетон, ЖБИ
Кондиционирование
Полезное
Вход на сайт

Що таке пробка. Пробкові підлогові покриття

Автор: admin, посмотрело: 663

0
'Что Що таке пробка?
Так от, пробкою називається товста і досить міцна кора коркового дуба, який росте в Західному Середземноморї.
У процентному співвідношенні 65% світових запасів пробки знаходяться саме в Португалії, тому там і зявилося перше в світі підприємство по переробці пробки.
На сьогоднішній день виробником матеріалів з пробки є не тільки Португалія, але все ж більше 50% світової продукції з пробки знаходиться як і раніше там.


Для того, що б отримати сировину для виробництва пробки, самі дерева не зрубують, з них просто напросто акуратно знімається кора.
Для того що б зібрати кору дерева повинні досягти 20-25 років.
А після кора може збиратися набагато частіше, кожні 9-10 років.
Живуть пробкові дуби в середньому 160 років, отже, урожай кори з них можна збирати близько 15 разів.


Варто відзначити, що при виготовленні підлогових покриттів пробка використовується досить раціонально, витрати сировини мінімізуються.
В основному в переробку у великій кількості йде гранульована пробка, яка, наприклад, залишається після виготовлення пробок для винних пляшок.


У тому числі вироби з пробок досить широко використовуються в будівництві як тепло-і звукоізоляції, а також в якості захисту від вібрації, в тому числі і як оздоблювальний матеріал у вигляді настінного і підлогового покриття.


За рахунок стільникової структури матеріалу, яка містить в собі мільйони замкнутих бульбашок повітря різної величини, щільно спресованих і просочених природним корковим речовиною, яка називається суберін, - зумовлює прекрасні властивості даного натурального оздоблювального матеріалу.
Кожен елемент стільникового коркової структури діє як мініатюрний термоізолятор, акустичний поглинач і стискаюча пружина.
Саме завдяки цим властивостям покриття для підлоги з натуральної пробки мають високі тепло-і звукоізоляційні характеристики, які володіють чудовими амортизуючими властивостями.


Навіть при чиненні тиску на підлогу, незалежно від того чи буде то короткочасне дію від каблуків або ж тривалу дію від важких меблів, корковий підлогу амортизує і згодом приймає свою первинну форму, так само як і пробка з-під шампанського.
Слід також відзначити той факт, що пружність підлогового покриття з натуральної пробки досить сприятливо діє на опорно-руховий апарат людини.


Ще варто відзначити, що пробка є водонепроникним матеріалом, отже, навіть при прямому впливі вологи на підлогове покриття, воно збереже свій первісний вигляд.


Пробка це також прекрасний звукоизолятор.
Вона допомагає знизити рівень шуму при ходьбі як усередині приміщення, так і між поверхами.


'Что Не варто упускати і той факт, що коркове покриття це не тільки красивий, екологічно чистий і довговічний матеріал, у тому числі воно ще володіє і високими антистатичними і бактерицидними властивостями.
Пробка також досить стійка до впливу різних побутових хімікатів.


За рахунок того, що покриття для підлоги з пробки мають високу стійкість до стирання і деформації, навіть після точкового навантаження вони майже повністю відновлює свою товщину.
Відбувається це безпосередньо за рахунок того, що залишкова деформація пробки досить мала (менше 2%).
Досить зручно застосування пробки в громадських місцях, так як вона наділена високим опором ковзанню і не потребує складного спеціального догляду.


З натуральної пробки випускаються такі типи підлогових покриттів як:

 • клеяться покриття, призначені вони в свою чергу для приклеювання по всій майданчики плитки безпосередньо до основи;
 • плаваючі підлоги, панелі такого роду не приклеюються до основи, а кріпляться
  між собою за допомогою спеціальних пазів і гребенів, розташованих на крайках (кріплення аналогічне паркетній дошці або ламінату).


Плаваючі підлоги, також можуть мати і клейову або ж бесклеєву систему стикування панелей.


У першому випадку панелі склеюються один з одним по зєднанню шип-паз.


Беськлєєвиє покриття оснащені спеціальними профільованими пазами і гребенями, які в свою чергу відіграють роль замку, дозволяючи легко, надійно і швидко зєднувати панелі один з одним.
Підлога викладена таким чином, можна надалі розібрати і використовувати в іншому місці.
Ходити по ньому можна відразу ж після його безпосереднього укладання.
Слід також зазначити, що для підлогових покриттів з пробки, так само як і для ламінатних панелей, існує два типи замків, а саме: металеві та вирізані безпосередньо в самому тілі панелі.


Всі підлогові покриття, виготовлені з натуральної пробки, являють собою багатошарову конструкцію, під час виготовлення якої застосовується пресована (спечена) пробка.
Що ж стосується безпосередньо структури клеяться і плаваючих пробкових покриттів, то вона в свою чергу різна.


Для клеяться покриттів корковий алгомерат виконує роль основи, зверху якої безпосередньо перебуває лицьовий шар.
В якості лицьового шару використовується декоративний шпон, який безпосередньо виготовляється з пробки або ж цінних порід деревини.
Для того, що б збільшити властивості міцності підлоги плитки можуть бути також додатково покриті захисним вініловим або лаковим шаром.


На сьогоднішній день різними виробниками застосовуються такі варіанти верхнього (лицьового) шару, який безпосередньо наноситься на основу з пресованої пробки:

 • тонкий шар декоративного шпону з пробки;
 • тонкий шар декоративного шпону з пробки, який зверху покритий декількома
  шарами захисного лаку;
 • тонкий шар декоративного шпону з пробки, покритий зверху зносостійкого вінілової плівкою;

'Что Коркові лаковані підлоги чудово підходять для всіх житлових, в тому числі і адміністративних, офісних приміщень з невисокою інтенсивністю руху людей.
Що стосується безпосередньо вінілового покриття, то воно має більш високими показниками по зносостійкості, отже, це дозволяє застосовувати таке покриття в приміщеннях з більш інтенсивними експлуатаційними навантаженнями.
Слід також зазначити, що покриття з вінілової захистом мають гарантійний термін експлуатації 10 років, як в житлових, так і в комерційних приміщеннях.


Плаваючі пробкові підлогові покриття, на відміну від покриттів, які призначені для наклеювання, мають у свою чергу додатковий шар, для виготовлення якого використовується деревинно-волокнисті плити різноманітної щільності, а саме:

 • HDF (high density fibreboard) плита,
  що має високу щільність (її безпосередня щільність перевищує 850 кг / м 179 ;) аналог російської ДВП;
 • MDF (middle density fibreboard) плита, що володіє середньою щільністю (щільність її становить 650-850 кг / м 179 ;).


Цей додатковий шар у свою чергу як би вставляється всередину шару з пресованої (агломерованої) пробки і вже разом з нею виконує безпосередню функцію несучої основи.
За рахунок такої конструкції підлогового покриття надається додаткова механічна міцність.
Що ж відносно верхнього шару панелей плаваючих підлог і клеяться покриттів, то для них може використовуватися декоративний шпон, який безпосередньо виготовляється з пробки або цінних порід деревини.
Лицьова сторона панелей може бути в свою чергу бути покрита лаком або ж зносостійкого вінілової плівкою.


Отже, в плаваючих пробкових підлогових покриттів виділяються наступні шари:

 • верхній шар декоративного шпону, виготовлений з пробки або цінних порід деревини, покритий безпосередньо лаком або зносостійкої вінілової плівкою;
 • розташований під ним внутрішній шар пресованої (агломерованої)
  пробки;
 • несуча основа з HDF або MDF;
 • алгомерірованная пробкова підкладка, яка безпосередньо приклеюється до основи з HDF або MDF з тильного боку.


За рахунок того, що випуск покриттів з пробки розширюється, фірми виробники пропонують все більше нових колекцій плиток і панелей, які в свою чергу відрізняються один від одного своєю структурою, обробкою, розмірами, системою кріплення плиток і безпосередньо самих панелей до
підлозі і їх зєднання між собою.
Крім цього, кожна представлена ??колекція це досить багатий вибір текстур, кольорів і відтінків, які безпосередньо залежать від різновиду використовуваного шпону з лицьового боку і дозволяють створювати необхідний малюнок підлоги для будь-якого інтерєру.
Також слід зазначити, що випускаються і такі підлогові покриття, які мають природний колір пробки, або ж він може бути пофарбований в інші кольори.
На сьогодні асортимент підлогових плиток настільки великий, що дозволяє у свою чергу дизайнер втілювати в життя будь-які, навіть найсміливіші задуми.


'Что Що стосується області застосування коркових покриттів, то вона досить велика.
Починаючи від аеропортів, готелів, супермаркетів, офісів та житлових приміщень.
Що стосується саме житлових приміщень, то коркові покриття в такому випадку можна використовувати практично всюди у вітальнях, кухнях, житлових кімнатах, спальних, дитячих, в тому числі і у ванній кімнаті.
Але варто звернути увагу на те, що у ванній кімнаті допускається застосовувати тільки клеяться підлогові пробкові покриття.

P.S. Якщо стаття була Вам корисна, поділіться будь ласка їй в соціальних мережах, понатискайте на кнопочки нижче.

Категория: Строительные работы, Полезное

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 • Як прикрасити двір своїми руками в селі, на дачі або в школі
 • Як виростити троянду в домашніх умовах з букета або насіння
 • Вирівнювання стін. Як і чим вирівнювати стіни
 • як зробити відкоси на вікнах своїми руками
 • Як побудувати альтанку своїми руками з різних матеріалів
 • Прибудова до будинку своїми руками
 • Як самостійно встановити бойлер
 • Види стель Будівельний портал Красноярська будівництво, ремонт і нерухомість, будівельні матеріали, компанії і товари, оголошення, послуги з ремонту та будівництва в Красноярському краї.
 • Декор вітальні: стін, меблів і стелі
 • Як зробити компютерний, більярдний або тенісний стіл своїми руками
 • ПОЛЕЗНОЕ

 • Яскраві акценти кухні Будівництво та ремонт
 • Дизайн інтер'єру вітальні
 • Що таке Smart TV?
 • Що таке Модульні меблі
 • ЯК ВИБРАТИ КОМП'ЮТЕРНЕ КРІСЛО ДЛЯ БУДИНКУ і http://smm-up.com/youtube-view/
 • Лестницы с перилами или без перил? Мода или безопасность?
 • Маленькі елементи декору - оригінальні полички Будівництво та ремонт
 • Фахверк
 • Ескізний проект
 • Розрахунок собівартості Будівельний Успіх

 • Душові кабіни
 • Писаний глечик Будівництво та ремонт
 • Як відрізнити підроблений кульовий кран від цього, і чим небезпечна підробка?
 • Труби, використовувані в системах дренажу та водопостачання Aseko - будівельний портал
 • Електричні опалювальні прилади
 • Сборный бассейн EXCELLENT
 • Птах щастя - робимо іграшку самі Будівництво та ремонт
 • Композитные бассейны
 • Газові котли bosch
 • Який тип водонагрівача: проточний або накопичувальний - більш зручний? Будівництво та ремонт