Главная
Стеновые материалы
Фасадные материалы
Кровельные материалы
Изоляционные материалы
Окна, стекла, зеркала
Напольные покрытия
Интерьер, мебель
Плитка и камень
Двери
Потолки
Сантехника
Инструмент
Строительные работы
Отделочные работы
Ландшафтный дизайн
Материалы
Безопасность
Бетон, ЖБИ
Кондиционирование
Полезное
Вход на сайт

Класифікація джерел світла. Частина 1. Лампі розжарювання и галогенні лампи Школа для електрика: Пристрій, проектування, монтаж, налагодження, експлуатація та ремонт електрообладнання

Автор: admin, посмотрело: 1073

0

 
лампы накаливания Принципова розрізняють три способи виробництва світла: термоізлученіе, газовий розряд НИЗЬКИХ и високого тиску. 

 

Термоізлученіе .
Нагрівання проводу при проходженні електричного Струму до якомога вісокої температури.
Найкраще Підходить для цього елемент вольфрам з Найвищого среди металів температура плавлення (3683 K).
Приклад: лампи розжарювання и галогенні лампи розжарювання. 

 

Газовий розряд .
У закрітій скляній Ємності, наповненою інертнімі газами, парами металу и рідкоземельнімі елементами, при вінікненні напруги зявляється дугового розряд.
Вінікаючі при цьом світіння газоподібніх наповнювачів дають Бажану кольоровість світла. 

 

Приклад: ртутні, металогалогенні и натрієві лампи. 

 

Люмінесцентній процес .
Під дією електричного розряду закачані в Скляна трубку парі ртуті почінають віпромінюваті невидимі ультрафіолетові Промені, Які потрапляючі на нанесень на внутрішню поверхнею скла люмінофор, перетворіться у видимого світло.
Приклад: Люмінесцентні лампи, компактні Люмінесцентні лампи, Light Emitting Diodes (LEDs).
Різні типи ламп розрізняються за такими параметрами, як світлова віддача, спектральні характеристики (Наприклад, передачею кольору), ЕЛЕКТРИЧНА характеристиками (робоча Напруга, споживай Потужність), конструктивні характеристики (Розміри), терміном служби І вартістю. 

 

Лампі розжарювання

 

Лампі розжарювання є Типового теплоізлучателямі.
У їх запаяної, заповненої вакуумом або інертнім газом, колбі вольфрамова спіраль под дією електричного Струму розжарюється до вісокої температура (близьким 2600-3000 K), в результаті чого віпромінюється тепло і світло.
Більша частина цього віпромінювання находится в інфрачервоному діапазоні. 

 

 
лампы накаливания
Основними типами ламп розжарювання
є лампи загально призначення, лампи СПЕЦІАЛЬНОГО призначення, декоративні лампи та лампи з відбівачем. 

 

Світлова віддача ламп розжарювання в діапазоні від 25 до 1000 Вт становіть пріблізно від 9 до 19 лм / Вт для ламп з середнім терміном служби 1000 ч. Найбільше більшість ламп розжарювання прізначені для світільніків внутрішнього и зовнішнього освітлення в МЕРЕЖА змінного Струму з номінальною
напругою 220 В, 127 В частоти 50 Гц. 

 

Лампі розжарювання розрізняються потужністю та типом колб. 
Лампі розжарювання віробляються в класічній кулястої ФОРМІ, так и з меншими габаритними розмірамі з колбою форми Грибок и Свічка.
Прозорі лампи віпромінюють гарний Соковита світло, а светорассеивающими покриття Дає рівномірній Розподіл світла и віключає ефект осліплення.
Випускають лампи, Які адаптовані до Коливань напруги в мережі, розраховані на підвіщену напругу (230-240 В) (при підвіщенні напруги в мережі на 10%, Термін служби звичайна ламп скорочується в 3 рази), что дозволяє довше зберігаті їх технічні характеристики.
Трівалість Горіння ламп розжарювання при нормальному напрузі не менше 1000ч, для ламп напруги 127-135 В - 2500 ч., для ламп МО - 700 ч.

 

Основні Особливості ламп розжарювання:

 

1.
Виготовлення в широкому сортаменті, на Самі Різні потужності та напруги та різніх тіпів, прістосованіх до ПЄВНЄВ умів! Застосування

 

2.
Безпосереднє включенню до ятір без Додатковий апаратів

 

3.
Працездатність (хочай и з різко мінлівімі характеристиками) даже при значний відхіленнях напруги мережі від номінального

 

4.
Незначна (близьким 15%) зниженя світлового потоку до кінця терміну служби

 

5.
Майже повна незалежність від умів НАВКОЛИШНЬОГО середовища (аж до возможности працювати зануреної у воду), у тому чіслі від температурами

 

6.
Компактність

 

Недоліки ламп розжарювання: низька світлова віддача, переважання в спектрі випромінювань жовто-Червоної Частини спектру, обмеженності Термін служби, велика залежності характеристик ламп розжарювання від напруги, что підводіться (так як з підвіщенням напруги зростає температура нитки напруженного, І, як
наслідок,
світло ставаті біліше, швидко зростає світловій Потік и Дещо повільніше світлова віддача, різко зменшується Термін служби). 

 

Основними характеристиками лампи розжарювання є номінальні Значення напруги, потужності, світлового потоку, Термін служби, а такоже Габаритні Розміри. 

 

Найбільш вжівані тіпі цоколів ламп розжарювання: Е різьбовій, Bs штифтовим одноконтактна, Bd штифтовим двоконтактній. 

 

 
лампы накаливания
Позначені ламп розжарювання:
Г - газополних моноспіральная (аргонових); Б - біспіральні з аргоновим наповненням; БК - біспіральні з Криптонова наповненням; МТ - матоване; 125-135, 220-230, 230-240 - ДІАПАЗОН напруг у вольтах;
25-500 - номінальна Потужність у ВАТ; 1 - 12 - відмітна особлівість від базової МОДЕЛІ. 

 

Наприклад: Б 230-240-40-1, МО 36-100

 

Виготовляють и велика кількість других тіпів ламп розжарювання: лампи руднічні, для метро,?? Для світлофорів, проекційні, для фотографії, мініатюрні и надмініатюрні, комутаційні, дзеркальні (лампи-світильники з ДЗЕРКАЛЬНИЙ або дифузной відбівають кулями в колбі) та Інші. 

 

Дивіться також: Лампочки розжарювання - добірка статей про лампах розжарювання

 

Лампі розжарювання відходять у минуле

 

Продажі ламп розжарювання НЕ мают у ЄС перспектив

 

Світ поступово позбавляється від лампочок розжарювання

 

Галогенні лампи розжарювання

 

 
галогенные лампы накаливания Галогенні лампи розжарювання за структурою и принципом Дії порівнянні з лампами розжарювання.
Альо смороду містять в газі-наповнювачі незначні добавки галогенів (бром, хлор, фтор, йод) або їх зєднання.
За помощью ціх добавок Можливо в ПЄВНЄВ температурному інтервалі практично Повністю усунуті потемніння Колбі (віклікане випаровуваності атомів вольфраму) i обумовлення ЦІМ Зменшення світлового потоку.
Тому розмір Колбі в галогенних лампах розжарювання может буті сильно зменшеності, внаслідок чого з одного боку можна підвіщіті ТИСК в газі-наповнювачі, и з Іншого боці становится можливіть! Застосування дорогих інертніх газів криптон и ксенон в якості газів-наповнювачів. 

 

Вольфраму-галогенні цикл. 

 

Істотні характеристики лампи розжарювання - світлова віддача и Термін служби - у основного візначаються температурою спіралі: чім Вище температура спіралі, тим Вище світлова віддача, альо тім коротше Термін служби.
СКОРОЧЕННЯ терміну служби є наслідком Швидко зростаючої c підняттям температурами Швидкості випаровуваності вольфраму, яка виробляти з одного боку, до потемніння колби, о з Іншого - до пропалювання спіралі. 

 

Потемніння Колбі можна Ефективно Запобігти помощью галогенних добавки до газу-наповнювача, яка в процесі вольфрамо-галогенні циклу не Дає Вже віпарамі вольфраму осісті на стінках Колбі.
Пропарений з спіралі в процесі роботи лампи вольфрам потрапляє в результаті діфузії або конвекції в температурному область (T1 1400 K) i там вновь розпадаються. 

 

Частина вольфраму вновь відновлюється на спіралі, альо Вже на новому місці.
Нормальний вольфрамо-галогенні цикл виробляти т.ч.
позбав до Запобігання потемніння колби, альо не до Збільшення терміну служби, Який закінчіться в результаті розріву спіралі на вінікліх гарячих осередка. 

 

 
галогенные лампы накаливания Галогенні лампи розжарювання відрізняються особливая компактністю, істотно більш білим світлом, поліпшеною передачею кольору, подвійнім терміном служби. 

 

Галогенні лампи розжарювання випускають потужністю до 20 кВт. 

 

СЬОГОДНІ Виробники предлагают Величезне вибір галогенних ламп на будь-який смак и для різніх цілей.
Є лампи потужністю 5150 Вт для зниженя напруги 1224 В, а такоже потужністю 25250 Вт (одноцокольніе Зі стандартними цоколями Е14 и Е27) i 100 500 Вт (двоцокольні), розраховані на мережеве Напруга 220 230 В. Можна використовуват галогенні лампи, что мают Зовнішні скляні
відбівачі Зі спеціальнім
інтерференційнім покриття воно пропускає інфрачервоне віпромінювання, Завдяк чому створюється холодний пучок.
Лампі Із зовнішнім алюмінієвім відбівачем утворюють глібокі (з кутом розсіювання 30100) i шірокі (з кутом розсіювання до 600) пучки світла. 

 

Наведемо основні ПЕРЕВАГА галогенних ламп в порівнянні з звичайний лампами розжарювання:

 

-Більш висока світлова віддача в Деяк випадка вона доведена до 25 лм / Вт, что в 2 рази Вище, чем у ламп розжарювання;

 

-Велика довговічність їх Термін служби в 24 рази Вище, чем у ламп розжарювання;

 

-Менші Розміри у низьковольтних галогенних ламп (12 В, 100 Вт) діаметр Колбі в 5 разів менше, чем у ламп розжарювання тієї ж потужності;

 

-Більш Багатий спектр віпромінювання у галогенних ламп світло більш білий, чем у ламп розжарювання (за рахунок більш вісокої температурами нагріву 30000 До проти 28000 К у звічайної лампи);

 

-Регулюємість світлового потоку, причому при зніженій напрузі світловій Потік зберігає Достатньо білізну. 

 

 
галогенные лампы накаливания Перші два пункти говорять про очевідні Економічних плюсах галогенних ламп: Якщо таке джерело світла Встановити вместо традіційної лампи розжарювання, альо з Тімі ж параметрами віпромінювання, споживай Потужність світловій точки буде знижено у Середньому на 2040%.
Однак це НЕ єдина перевага галогенних ламп.
Їх Малі Розміри, почти мініатюрність, дозволяють створюваті абсолютно Нові світильники, Наприклад так званого акцентовані освітлення, спеціально сконструйована система відбівача дозволяє настількі посіліті Потік світла, то багато Дає дизайнерам додаткові возможности в оформленні приміщення. 

 

Чім галогенні лампи відрізняються від ламп розжарювання? 

 

Лампі MR16 - найпопулярнішій тіпорозмір ламп

P.S. Якщо стаття була Вам корисна, поділіться будь ласка їй в соціальних мережах, понатискайте на кнопочки нижче.

Категория: Электрика

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 • Як прикрасити двір своїми руками в селі, на дачі або в школі
 • Як виростити троянду в домашніх умовах з букета або насіння
 • Як побудувати альтанку своїми руками з різних матеріалів
 • Прибудова до будинку своїми руками
 • Види стель Будівельний портал Красноярська будівництво, ремонт і нерухомість, будівельні матеріали, компанії і товари, оголошення, послуги з ремонту та будівництва в Красноярському краї.
 • Декор вітальні: стін, меблів і стелі
 • Вирівнювання стін. Як і чим вирівнювати стіни
 • Як зробити компютерний, більярдний або тенісний стіл своїми руками
 • Як самостійно встановити бойлер
 • Внутрішнє оздоблення стін своїми руками
 • ПОЛЕЗНОЕ

 • Що таке Smart TV?
 • Дизайн інтер'єру вітальні
 • Яскраві акценти кухні Будівництво та ремонт
 • Що таке Модульні меблі
 • ЯК ВИБРАТИ КОМП'ЮТЕРНЕ КРІСЛО ДЛЯ БУДИНКУ і http://smm-up.com/youtube-view/
 • Маленькі елементи декору - оригінальні полички Будівництво та ремонт
 • Лестницы с перилами или без перил? Мода или безопасность?
 • Розрахунок собівартості Будівельний Успіх
 • Ескізний проект
 • Фахверк

 • Душові кабіни
 • Писаний глечик Будівництво та ремонт
 • Як відрізнити підроблений кульовий кран від цього, і чим небезпечна підробка?
 • Сборный бассейн EXCELLENT
 • Труби, використовувані в системах дренажу та водопостачання Aseko - будівельний портал
 • Птах щастя - робимо іграшку самі Будівництво та ремонт
 • Електричні опалювальні прилади
 • Композитные бассейны
 • Газові котли bosch
 • Який тип водонагрівача: проточний або накопичувальний - більш зручний? Будівництво та ремонт
 • Push 2 Check