dle бесплатно

Главная
Стеновые материалы
Фасадные материалы
Кровельные материалы
Изоляционные материалы
Окна, стекла, зеркала
Напольные покрытия
Интерьер, мебель
Плитка и камень
Двери
Потолки
Сантехника
Инструмент
Строительные работы
Отделочные работы
Ландшафтный дизайн
Материалы
Безопасность
Бетон, ЖБИ
Кондиционирование
Полезное
Вход на сайт

Автоматичне повторне включення ліній в сільських розподільних мережах Школа для електрика: пристрій, проектування, монтаж, налагодження, експлуатація та ремонт електрообладнання

Автор: admin, посмотрело: 1143

0


Автоматическое повторное включение линий в сельских распределительных сетях Виникаючі в елементах системи електропостачання короткі замикання можуть бути як стійкі, так і нестійкі.
У будь-якому випадку такий елемент відключається релейного захистом і електропостачання споживачів переривається на час, необхідний для його відновлення.
АПВ
призначене швидко відновлювати живлення споживачів при нестійких
коротких замиканнях, а значить зменшувати або недопускати збиток, що наноситься споживачам. 

 

Причинами нестійких коротких замикань на сільських
повітряних лініях можуть бути гроза, вітер, що викликає схлестиванія проводів,
замикання гілками, птахами та ін випадкові причини.
Число нестійких коротких
замикань становить 6090% від загального числа відключень захистом, а викликаних грозою близько 60%
всіх нестійких коротких замикань.

 

Після відключення пошкодженого елементу релейного захистом
причина нестійкого короткого замикання самоліквідується.
Тому включення лінії або трансформатора пристроєм АПВ відновлює нормальну роботу схеми електропостачання.
Особливо велика ефективність АПВ сільських ліній 10 кВ, так як вони дуже протяжні, проходять по листівок місцевості і в результаті цього часто піддаються атмосферних впливів. 

 

Статистика показує, що пристрої АПВ повітряних ліній всіх напруг щорічно мають в середньому 6075% успішних дій.
У звязку з високою ефективністю пристроїв АПВ ПУЕ вимагають виконання АПВ для всіх повітряних і змішаних (кабельно-повітряних) ліній всіх типів напругою понад 1000 В. 

 

Застосовуються пристрої АПВ одноразового дворазового дії, особливо важливо їх встановлювати на підстанціях без чергового персоналу, на пунктах секціонування.
Витримка часу (бестоковую пауза) на включення вимкнений вимикач повинна бути не менше 2 с в першому циклі і не менше 15-20 з в другому циклі. 

 

Дослідження, проведені в МІІСПе, показали ефективність застосування одноразового АПВ для мереж 10 кВ з витримкою часу 15
- 20 с.

 

Однократні пристрої АПВ мають 4050% успішних дій, дворазові 5060%, останні рекомендується встановлювати на нерезервовані лініях. 

 

Основні вимоги до пристроїв АПВ:

 


 • АПВ повинно відбуватися при відключенні вимикача
  релейного захистом, за винятком спрацьовування релейного захисту відразу після
  оперативного включення вимикача;

 •  
 

 • АПВ не повинно відбуватися при оперативному відключенні вимикача дистанційно або телекеруванням;

 • АПВ повинно відбуватися з заздалегідь обраної витримкою часу;
 •  
 


 • АПВ повинно відбуватися із заданою кратністю; • Пристрій АПВ повинно мати автоматичне повернення для готовності до нового дії. 

 •  
 

В даний час ще дуже широко застосовується типова схема пристрою АПВ односторонньої дії на змінному оперативному струмі, де використовується принцип спрацьовування АПВ від невідповідності положення вимикача, коли він відключений захистом відключено і положення ключа управління включено. 

 

Для АПВ ліній електропередач 10 кВ промисловістю випускаються реле повторного включення односторонньої дії типу РПВ-58, дворазового РПВ-258 і для підстанцій з оперативними змінним струмом з використанням блоків живлення типу РПВ-358. 

 

Напівпровідникове пристрій автоматичного повторного включення АПВ-2П 

 

Напівпровідникове пристрій автоматичного повторного включення АПВ-2П (або реле) призначено для дворазового автоматичного повторного включення вимикачів 635 кВ, що працюють спільно з приводами прямого і непрямого дії, і може встановлюватися на релейного панелі шаф комплектних розподільних пристроїв зовнішньої установки (КРУЗ) і внутрішньої
установки (КРУ). 

 

Реле виконано у вигляді одного блоку, живлення здійснюється від однофазного джерела напруги змінного струму частоти 50 Гц, номінальним значенням 100 і 220 В з відхиленням від 0,85 до 1,1 від номінального значення. 

 

Пристрій забезпечує регулювання витримки часу від 0,61 до 57 с для першого циклу АПВ і від 1,22 до 2028 с для другого циклу АПВ без урахування часу підготовки приводу до операції включення.
Передбачена можливість збільшення витримки часу другого циклу АПВ до 40 с. 

 

Час підготовки реле АПВ-2П до повторної роботі не менше 10 і не більше 60 с. 

 

Пристрій не спрацьовує при оперативному відключенні вимикача персоналом, містить елементи працездатності без його відключення, а також передбачена можливість виведення з дії першого і другого циклу АПВ і реле в цілому. 

 

Елементи настройки реле виведені на лицьову панель. 

 

Схема електрична функціональна реле з вимикачем наведена на малюнку., Яка містить два елементи часу КТ1 і КТ2, логічний елемент АБО DD, пороговий елемент KV, підсилювач А, виконавчий орган KL.
Входом і виходом реле підключене до блок-контактам вимикача Q (вимикач з приводом). 

 

У початковому стані, тобто коли вимикач Q включений, на вхідні елементи КТ1 і КТ2 реле, сигнал не надходить і на виході реле (елемент KL) сигнал також відсутня. 

 

При відключенні вимикача Q лінії електропередачі, наприклад, при спрацьовуванні релейного захисту, замикається його контакт і два елементи часу КТ1 і КТ2 реле запускаються, тобто починається відлік часу їх спрацьовування.

 Электрическая функциональная схема устройства АПВ-2П
  

 

Електрична функціональна схема пристрою АПВ-2П 

 

Після закінчення встановленого часу першого циклу АПВ спрацьовує елемент часу КТ1.
Вихідний сигнал елемента часу КТ1 через логічний елемент АБО DD, пороговий елемент KV подається на підсилювач А. Посилений сигнал з виходу елемента А подається на виконавчий орган (вихідне реле) KL, при спрацьовуванні якого сигнал подається на котушку (електромагніт) включення вимикача.
Останній включає лінію електропередачі повторно, так як відбувається АПВ вимикача після закінчення часу першого циклу. 

 

У разі повторного відключення лінії електропередачі вимикачем Q, тобто неуспішного першого циклу АПВ,.
після підготовки приводу до операції включення починається відлік часу другого циклу АПВ, при цьому запускається тільки елемент часу КТ2, оскільки елемент часу КТ1 не встиг підготуватися до повторного запуску.
За витікань встановленого часу другого циклу АПВ елемент часу КТ2 спрацьовує і забезпечує спрацьовування вихідного органу KL, який знову діє на електромагніт включення вимикача Q. 

 

При неуспішному другому циклі АПВ вимикача Q, вимикається, але запуску елементів часу КТ1 і КТ2 не відбувається, оскільки вимикач Q знаходиться у включеному стані недостатній час для підготовки їх до запуску. 

 

При успішному першому або другому циклах АПВ та закінчення часу підготовки елементів часу КТ1 і КТ2 до запуску, реле знову готове до дії на вимикач для його включення. 

 

Пристрій АПВ-2П серійно випускається Ризьким досвідченим заводам Енергоавтоматика. 

 

Пристрій одноразового автоматичного повторного включення АПВ-0, 38  

 

Пристрій автоматичного повторного включення ліній 0,38 кB призначено для установки в КТП 10/0, 4 кВ, обладнаних автоматичними. Повітряними вимикачами серії А3700 з електромагнітним приводом. 

 

Проведені дослідження аварійних відключень ліній 0,38 кВ в сільській місцевості показали, що нестійкі пошкодження виникають в цих мережах через грозових перенапруг, перехлестиванія проводів при сильному вітрі, торкання їх гілками дерев при вводі в будівлі.
Необхідно відзначити, що відключення ліній 0,38 кВ відбувається також через перевантаження при неправильній експлуатації захисних пристроїв біля електроприймачів.
У цих випадках при повторному включенні лінії електропостачання споживачів буде відновлено. 

 

Встановлено, що при повторному оперативному включенні автоматичного вимикача або заміні запобіжника на трансформаторній підстанції 10/0, 4 кВ у 5060% всіх відключень відновлюється живлення споживачів. 

 

Пристрій АПВ-0, 38 впливає на автомат (типу А3700), який спрацьовує при великих аварійних токах (міжфазних і однофазних КЗ., Перевантаженнях), що не знижує існуючого рівня злектробезопасності. 

 

Таким чином, пристрій АПВ-0, 38 призначено для підвищення надійності електропостачання споживачів у сільській місцевості і зниження відповідно збитку через недоотпуска електроенергії.
Воно виконане у вигляді приставки до автоматичного вимикача на напівпровідникових елементах і електромеханічного реле і може знайти застосування в усіх галузях з протяжними розподільними повітряними лініями 0,38 кВ. 

 

Спрацювання пристрою відбувається при всіх аварійних відключеннях автоматичного вимикача, при оперативних відключеннях пристрій не спрацьовує. 

 

Функціональна схема пристрою АПВ-0, 38 наведена на малюнку.

 Функциональная схема устройства АПВ-0,38
  

 

Функціональна схема пристрою АПВ-0, 38.
ПО пусковий орган; КТ орган витримки часу; ІО виконавчий орган; QF автоматичний вимикач 

 

В даний час внесені деякі удосконалення в даний пристрій АПВ, що дозволяють уникнути залежність роботи АПВ від температури навколишнього середовища та рівня напруги та інших факторів. 

 

Автор: В.М.Расторгуев

P.S. Якщо стаття була Вам корисна, поділіться будь ласка їй в соціальних мережах, понатискайте на кнопочки нижче.

Категория: Электрика

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 • Як прикрасити двір своїми руками в селі, на дачі або в школі
 • Як виростити троянду в домашніх умовах з букета або насіння
 • Вирівнювання стін. Як і чим вирівнювати стіни
 • як зробити відкоси на вікнах своїми руками
 • Як побудувати альтанку своїми руками з різних матеріалів
 • Прибудова до будинку своїми руками
 • Як самостійно встановити бойлер
 • Види стель Будівельний портал Красноярська будівництво, ремонт і нерухомість, будівельні матеріали, компанії і товари, оголошення, послуги з ремонту та будівництва в Красноярському краї.
 • Декор вітальні: стін, меблів і стелі
 • Як зробити компютерний, більярдний або тенісний стіл своїми руками
 • ПОЛЕЗНОЕ

 • Яскраві акценти кухні Будівництво та ремонт
 • Дизайн інтер'єру вітальні
 • Що таке Smart TV?
 • Що таке Модульні меблі
 • ЯК ВИБРАТИ КОМП'ЮТЕРНЕ КРІСЛО ДЛЯ БУДИНКУ і http://smm-up.com/youtube-view/
 • Лестницы с перилами или без перил? Мода или безопасность?
 • Маленькі елементи декору - оригінальні полички Будівництво та ремонт
 • Фахверк
 • Ескізний проект
 • Розрахунок собівартості Будівельний Успіх

 • Душові кабіни
 • Писаний глечик Будівництво та ремонт
 • Як відрізнити підроблений кульовий кран від цього, і чим небезпечна підробка?
 • Труби, використовувані в системах дренажу та водопостачання Aseko - будівельний портал
 • Електричні опалювальні прилади
 • Сборный бассейн EXCELLENT
 • Птах щастя - робимо іграшку самі Будівництво та ремонт
 • Композитные бассейны
 • Газові котли bosch
 • Який тип водонагрівача: проточний або накопичувальний - більш зручний? Будівництво та ремонт