dle бесплатно

Главная
Стеновые материалы
Фасадные материалы
Кровельные материалы
Изоляционные материалы
Окна, стекла, зеркала
Напольные покрытия
Интерьер, мебель
Плитка и камень
Двери
Потолки
Сантехника
Инструмент
Строительные работы
Отделочные работы
Ландшафтный дизайн
Материалы
Безопасность
Бетон, ЖБИ
Кондиционирование
Полезное
Вход на сайт

Трансформаторні підстанції на напругу 6 - 10 / 0,38 кВ у розподільчих мережах Школа для електрика: пристрій, проектування, монтаж, налагодження, експлуатація та ремонт електрообладнання

Автор: admin, посмотрело: 3592

0


Трансформаторные подстанции на напряжение 6 - 10 / 0,38 кВ в распределительных сетях Трансформаторні підстанції 6 ... 10/0, 38 кВ, які часто називають споживчими, призначені для живлення розподільних ліній напругою 0,38 кВ, в більшості випадків трифазних чотирипровідних з заземленою нейтраллю.

 

У розподільних мережах використовуються як однотрансформаторні, так і двухтрансформаторние трансформаторні підстанції потужністю від 25 до 630 кВ-А в більшості випадків зовнішньої установки.
При спеціальному обгрунтуванні можуть встановлюватися закриті трансформаторні підстанції (ЗТП).
В даний час у більшості випадків проектуються мережі з комплектними трансформаторними підстанціями зовнішньої установки, хоча для споживачів першої категорії з надійності електропостачання все більш широко використовуються ЗТП.
В експлуатації знаходяться також щоглові трансформаторні підстанції зовнішньої установки.

 

Основні схеми первинних зєднань розподільного пристрою 10 кВ комплектної трансформаторної підстанції (КТП) наведені на малюнку 1 (у деяких схемах не показані додаткові розєднувачі, які можуть встановлюватися на кінцевих опорах для приєднання КТП до ліній).
Комплектна трансформаторна підстанція тупикового типу з одним трансформатором (рис. 1, а) широко застосовується для електропостачання сільськогосподарських споживачів.

 Главные схемы соединений распределительного устройства РУ 10 кВ трансформаторных подстанций 10/0,38 кВ

 

Малюнок 1.
Головні схеми зєднань розподільного пристрою РУ 10 кВ трансформаторних підстанцій 10/0, 38 кВ

 

Розєднувач, як правило, встановлюють на кінцевій опорі лінії 10 кВ, а запобіжники 10 кВ у КТП.
Замість розєднувача в ланцюзі трансформатора при відповідному обгрунтуванні може бути використаний вимикач навантаження.
Схема б також з одним трансформатором і шинами з вимикачами навантаження може застосовуватися в мережах 10 кВ, не тільки з одностороннім, але і з двостороннім живленням, коли за умовами надійності допускаються ручні післяаварійні перемикання.
Трансформатор приєднують до шин через розєднувач і запобіжники.

 


Трансформаторные подстанции на напряжение 6 - 10 / 0,38 кВ в распределительных сетях При включених вимикачах навантаження може здійснюватися живлення від одного джерела з транзитом потужності через шини підстанції.
У цій схемі допускається один з вимикачів навантаження замінити на розєднувач з виконанням відповідних блокувань.

 

Схема е поєднує однотрансформаторні підстанцію з пунктом автоматичного секціонування або пунктом автоматичного включення резерву (АВР) лінії 10 кВ.
Схема застосовується в мережах напругою 10 кВ з одностороннім і двостороннім харчуванням, у яких за умовами надійності електропостачання потрібні автоматичне і ручне секціонування ліній 10 кВ.

 

Схема г - розподільчий пристрій з двома трансформаторами і шинами 10 кВ, секціонованими вимикачем навантаження і разедітелем застосовується в основному в мережах 10 кВ з двостороннім живленням, де допускається ручне секціонування ліній 10 кВ.

 

Основний режим роботи підстанції харчування кожного трансформатора від незалежного джерела по лінії 10 кВ (секційний вимикач навантаження відключений).
При включеному секційному вимикачі навантаження можна здійснити живлення від одного джерела з транзитом потужності через шини трансформаторної підстанції.
Замість секційного вимикача навантаження може бути встановлений масляний вимикач (із заміною вимикача навантаження на розєднувач з лівого боку від нього, схема г).
Така схема (схема містка з одним вимикачем) поєднує двохтрансформаторної підстанцію з пунктом автоматичного секціонування або пунктом АВР лінії 10 кВ.

 

На малюнку 2 наведена головна схема зєднань УЗТП 10/0, 38 кВ, розроблена для електропостачання відповідальних сільськогосподарських споживачів, де необхідно забезпечити АВР на стороні 10 кВ.
Підстанція двухтрансформаторная, потужністю 2x400 кВ-А, з РУ 10 кВ вузлового типу за схемою з секционированной системою шин, з чотирма відходять ПЛ 10 кВ і застосуванням осередків КРУ, з вимикачами типу ВК-10 споруджується тупикового типу з застосуванням КТП (рис. 2,
а).

  Главная схема соединений подстанции УЗТП 10/0,38 кВ

 

Малюнок 2.
Головна схема зєднань підстанції УЗТП 10/0, 38 кВ

 

Принципова електрична схема комплектної трансформаторної підстанції 10/0, 38 кВ потужністю 25 ...
160 кВ-А наведена на малюнку 3.

 
Схема электрическая соединений КТП-25 ... 160/10

 

Малюнок 3.
Схема електрична зєднань КТП-25 ...
160/10

 

Розподільчий пристрій (РУ) 10 кВ складається з розєднувача Q S з заземлюючими ножами, встановлюваного на найближчій опорі лінії 10 кВ, вентильних розрядників FV1 ...
FV3 для захисту обладнання від атмосферних і комутаційних перенапруг на стороні 10 кВ і запобіжників F1 ...
F3, встановлених у водному пристрої вищої напруги, що забезпечують захист трансформатора від багатофазних коротких замикань.
Запобіжники зєднані відповідно з прохідними ізоляторами і силовим трансформатором.
Решта апаратура розміщується в нижньому відсіку (шафі), тобто розподільний пристрій 0,38 кВ.

 

На вводі розподільного пристрою 0,38 кВ встановлені рубильник S, вентильні розрядники FV4 ...
FV6 для захисту від перенапруг на стороні 0,38 кВ, трансформатори струму ТА 1 ...
ТАЗ, що живлять лічильник активної енергії PI, і трансформатори ТА4, ТА5, до яких підключено теплове реле КК, що забезпечує захист силового трансформатора від перевантаження.
Включення, відключення і захист ліній, що відходять 0,38 кВ від коротких замикань і перевантаження здійснюються автоматичними вимикачами QF1 ...
QF3 з комбінованими расцепителями.
При цьому для захисту ліній від однофазних коротких замикань в нульових проводах повітряної лінії N1 ...
3 встановлені струмові реле КА1 ...
КA3, які при спрацьовуванні замикають ланцюг обмотки незалежного розчеплювача.
Реле налаштовуються на спрацьовування при однофазних коротких замиканнях.
в найбільш віддалених точках мережі.
Лінія вуличного освітлення від коротких замикань захищена запобіжниками F4 ...
F6.

 

При перевантаження силового трансформатора розмикаючих контакти теплового реле КК, шунтуючі в нормальному режимі обмотку проміжного реле KL, розмикаються, подаючи на неї через резистори R4 і R5 напруга.
У результаті спрацьовування реле KL відключаються лінії 1 і 3 і виводиться з роботи резистор R4, збільшуючи опір в ланцюзі обмотки реле KL.
Це необхідно для обмеження до номінального значення (220 В) напруги, що подається на обмотку реле KL після притягання якоря, що повязано зі збільшенням опору обмотки реле.
Захист від перевантаження спрацьовує не більше ніж через 1,3 год при струмі, що становить 1,45 номінального струму силового трансформатора.

 

Лінія 2 і вуличного освітлення захистом від перевантаження не відключається.
Автоматичне включення і відключення лінії вуличного освітлення здійснює фотореле KS, а при ручному управлінні цією лінією користуються перемикачем SA2.
Фотореле і перемикач SA2 впливають на обмотку магнітного пускача КМ.

 

Для підтримки нормальної температури поблизу лічильника активної енергії PI в зимових умовах служать резистори R1 ...
R3, що включаються перемикачем SA1.

 

Для контролю наявності напруги і освітлення РУ 0,38 кВ призначена лампа EL, що включається перемикачем SA3.
Напруга вимірюють переносним вольтметром, який включають в штепсельну розетку X, розташовану в РУ 0,38 кВ.
Перемикач SA3 дозволяє виміряти напругу всіх фаз.

 

Для запобігання відключення рубильника під навантаженням передбачено блокування, яка працює таким чином.
При відкриванні панелі закриття РУ 0,38 кВ прикінцеві контакти вимикача блокування SQ, шунтуючі обмотку проміжного реле KL, розмикаються і реле KL спрацьовує, відключаючи автоматичні вмикачі ліній 1 і 3.
Одночасно знімається напруга з обмотки магнітного пускача КМ і відключається лінія вуличного освітлення.

 

Розмикати контакти вимикача блокування SQ при цьому розмикаються і відключають автоматичний вимикач лінії 2 (положення контактів вимикача SQ на малюнку 3 показано при відкритій панелі, що закриває РУ 0,38 кВ).
Передбачені також механічні блокування, що не допускають відкривання дверей ввідного пристрою вищої напрузі при відключених заземлюючих ножах розєднувача, а також відключення заземлюючих ножів розєднувача при відкритих дверях ввідного пристрою 10 кВ.
Блок-замок двері ввідного пристрою 10 кВ і блок-замок приводу заземлюючих ножів мають однаковий секрет.
До них є один ключ.
У включеному положенні розєднувача ключ з приводу заземл-худих ножів зняти неможливо.
Після відключення головних і включення заземлюючих ножів розєднувача ключ вільно знімається з приводу заземлюючих ножів і їм можна відкрити двері пристрої введення 10 кВ.


 Трансформаторные подстанции на напряжение 6 - 10 / 0,38 кВ в распределительных сетях

 

Для електропостачання в першу чергу потужних виробничих споживачів застосовується також серія КТП 10/0, 38 кВ з одним і двома трансформаторами прохідного типу КТПП і тупикового типу КТПТ потужністю 250 ...
630 і 2 (250 ... 630) кВ-А з повітряними вводами зовнішньої установки.
Конструктивно однотрансформаторні КТПП і КТПТ виконують у вигляді одного блоку, в якому у відповідних відсіках розміщені РУ 10 і 0,38 кВ, а також силовий трансформатор.
Оболонка блоку (шафа) виготовлена ??з листової сталі і має двері для обслуговування РУ 10 кВ і 0,38 кВ.
Передбачені блокування для безпечного обслуговування.

 Общий вид мачтовой трансформаторной подстанции 10/0,38 кВ

 

Малюнок 4.
Загальний вигляд щогловою трансформаторної підстанції 10/0, 38 кВ: 1 - розрядник, 2 - запобіжник, 3 - трансформатор, 4 - майданчик для обслуговування, 5 - шафа РУ 0,38 кВ, 6 - висновки лінії 0,38 кВ, 7 -
сходи.

 бщий вид разъединительного пункта на напряжение 10 кВ: 1 - опора, 2 - разъединитель, 3 - привод разъединителя

 

Малюнок 5.
Загальний вигляд розєднувального пункту на напругу 10 кВ: 1 - опора, 2 - розєднувач, 3 - привід розєднувача

 

Двохтрансформаторної КТП складається з двох однотрансформаторних блоків, зєднаних між собою.
РУ 10 кВ КТПП і КТПТ виконують за схемами а, б і г (рис. 1 ).
Зокрема, розподільний пристрій 10 кВ КТПП потужністю 250 ...
630 кВ-А з одним трансформатором виконано за схемою б (рис. 1 ).
Схема розподільного пристрою 0,38 кВ в основному аналогічна схемі на малюнку 3 , проте передбачається також варіант з установкою блоків запобіжник-вимикач замість автоматів на лініях, що відходять, число яких збільшено до чотирьох.
Щоглові підстанції потужністю 25 ...
100 кВ-А монтують на П-подібною опорі, а 160 ...
250 кВ-А на АП-подібної опори.
Підстанції в більшості випадків виконують тупиковими.
На малюнку 4 показано загальний вигляд щогловою трансформаторної підстанції 10/0, 38 кВ.
Все обладнання розміщено на П-подібною опорі.

 

Трансформатор 3 встановлений на огородженому майданчику 4 на висоті 3 ...
3,5 м. Напруга до трансформатора подається через лінійний розєднувальний пункт і запобіжники 2.
Лінійний розєднувальний пункт включає розєднувач з приводом, встановлений на кінцевій опорі.
Розподільний пристрій 0,38 кВ являє собою металеву шафу 5 бризкоозахищеного виконання з встановленою всередині апаратурою.
Введення в шафу від трансформатора і висновки 6 до ліній 380/220 В виконані в трубах.
Для підйому на майданчик 4 служить складна металева драбина 7, яка (у складеному вигляді) так само, як дверцята шафи і привід розєднувача, замикається на замок.
Для захисту трансформаторної підстанції від перенапруг встановлені вентильні розрядники 1.

P.S. Якщо стаття була Вам корисна, поділіться будь ласка їй в соціальних мережах, понатискайте на кнопочки нижче.

Категория: Электрика

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 • Як прикрасити двір своїми руками в селі, на дачі або в школі
 • Як виростити троянду в домашніх умовах з букета або насіння
 • Вирівнювання стін. Як і чим вирівнювати стіни
 • як зробити відкоси на вікнах своїми руками
 • Як побудувати альтанку своїми руками з різних матеріалів
 • Прибудова до будинку своїми руками
 • Як самостійно встановити бойлер
 • Види стель Будівельний портал Красноярська будівництво, ремонт і нерухомість, будівельні матеріали, компанії і товари, оголошення, послуги з ремонту та будівництва в Красноярському краї.
 • Декор вітальні: стін, меблів і стелі
 • Як зробити компютерний, більярдний або тенісний стіл своїми руками
 • ПОЛЕЗНОЕ

 • Яскраві акценти кухні Будівництво та ремонт
 • Дизайн інтер'єру вітальні
 • Що таке Smart TV?
 • Що таке Модульні меблі
 • ЯК ВИБРАТИ КОМП'ЮТЕРНЕ КРІСЛО ДЛЯ БУДИНКУ і http://smm-up.com/youtube-view/
 • Лестницы с перилами или без перил? Мода или безопасность?
 • Маленькі елементи декору - оригінальні полички Будівництво та ремонт
 • Фахверк
 • Ескізний проект
 • Розрахунок собівартості Будівельний Успіх

 • Душові кабіни
 • Писаний глечик Будівництво та ремонт
 • Як відрізнити підроблений кульовий кран від цього, і чим небезпечна підробка?
 • Труби, використовувані в системах дренажу та водопостачання Aseko - будівельний портал
 • Електричні опалювальні прилади
 • Сборный бассейн EXCELLENT
 • Птах щастя - робимо іграшку самі Будівництво та ремонт
 • Композитные бассейны
 • Газові котли bosch
 • Який тип водонагрівача: проточний або накопичувальний - більш зручний? Будівництво та ремонт