dle бесплатно

Главная
Стеновые материалы
Фасадные материалы
Кровельные материалы
Изоляционные материалы
Окна, стекла, зеркала
Напольные покрытия
Интерьер, мебель
Плитка и камень
Двери
Потолки
Сантехника
Инструмент
Строительные работы
Отделочные работы
Ландшафтный дизайн
Материалы
Безопасность
Бетон, ЖБИ
Кондиционирование
Полезное • Как выбрать камин для дачи
 • Бытовая техника - Телевизоры Smart TV
 • Как выбрать столешницу для кухни
 • Как выбрать тепловизор для энергоаудита
 • Как украсить съемную квартиру?
 • Как правильно стирать шторы
 • Как выбрать буровую установку?

 • Вход на сайт

  Налагодження електроприводів з релейно-контакторних управлінням Школа для електрика: пристрій, проектування, монтаж, налагодження, експлуатація та ремонт електрообладнання

  Автор: admin, посмотрело: 871

  0


  Наладка электроприводов с релейно-контакторным управлением Для виробництва налагоджувальних робіт необхідні: принципові схеми, схеми зовнішніх зєднань, монтажні та принципові схеми заводів виробників пультів, панелей, шаф, схеми живлення, плани розташування електричного та технологічного обладнання, пояснювальна записка з технологічними вимогами до електроприводу і розрахунком уставок захистів і режимів роботи
  .

   

  1.
  Ознайомлення з проектом:

   

  А) вивчають функції електроприводу у складі технологічної установки, технологічні вимоги до електроприводу, розташування механізму, пультів управління, панелей, шаф і т. п.,

   

  Б) аналізують роботу електроприводу але принципової схемою, перевіряють дотримання необхідної черговості в роботі апаратури, відсутність помилкових і обхідних ланцюгів, забезпечення всіх технологічних вимозі, наявність необхідних захистів і технологічних блокувань, виявляють схемні помилки,

   

  В) виробляють перевірочні розрахунки за вибором уставок захистів і функціональних реле, перевіряють селективність захистів, розрахунки по розбивці пускових та інших резисторів, значення опорів резисторів проставляють на принциповій схемі,

   

  Г) перевіряють відповідність застосованої апаратури прийнятим значенням силового і оперативного напруг, відповідність можливостей прийнятих типів реле заданих уставками,

   

  Д) складають таблицю уставок захисних і функціональних реле,

   

  Е) за принциповою схемою перевіряють монтажні схеми панелей, шаф, пультів, наявність і правильність маркування на принциповій схемі, відповідність її маркуванні на монтажній схемі,

   

  Ж) на основі схем підключень в робочому зошиті наладчика складають таблиці всіх зовнішніх сполук, що відносяться до даного електроприводу.

   

  З) складають повну однолінійну схему живлення електроприводу усіма видами напруги від джерел (комірка распредустройства, трансформаторна підстанція, розподільний шафа, магістраль і т.д. до кожного приєднання (шафа, щит, панель),

   

  І) складають програму налагоджувальних робіт, уточнюють методики проведення робіт, підбирають бланки протоколів налагодження для заповнення в процесі проведення робіт.

   

  2.
  Перевірка зовнішнім оглядом стану електрообладнання, якості проведеної ревізії, якості та обсягу виконаних електромонтажних робіт (звіренням кількості прокладених кабелів з необхідною кількістю за таблицею зовнішніх звязків).

   

  3.
  Перевірка відповідності встановленого електроустаткування проекту, паспортизація електричної машини, резисторів і інших апаратів, параметри яких повинні бути внесені до звіту з налагодження.

   

  4 Перевірка і випробування електричних машин.

   


  Наладка электроприводов с релейно-контакторным управлением 5.
  Перевірка відповідності монтажу внутрішніх зєднань панелей, пультів, шаф принциповою схемою.

   

  Перед перевіркою з метою виключення обхідних ланцюгів відключають на блоках затискачів всі зовнішні звязки ланцюгів вторинної комутації.
  Перевірку проводять за допомогою пробника.
  Починають перевірку схеми шафи, панелі, пульта з ланцюгів полюсів (фаз) джерела оперативного струму, потім перевіряють окремі ланцюга.

   

  Перевіряють всі дроти від контакту до контакту і до блоку затискачів і при цьому обовязково роблять підрахунок кількості проводів на кожному контакті з метою виявлення зайвих проводів і звязків, не відображені на принциповій схемі.
  Виявлені зайві дроти, які можуть опинитися під напругою, слід відключити з двох сторін.
  При перевірці ретельно контролюють і коригують при необхідності маркування ланцюгів на принциповій схемі.

   

  У процесі перевірки внутрішніх зєднань перевіряють роботу замикаючих і спорогенезів контактів реле і контакторів шляхом натискання і відпускання їх якорів, зачищають при необхідності допоміжні контакти, перевіряють і регулюють провали контактів.
  У процесі перевірки внутрішніх звязків перевіряють також діаграми роботи ключів управління.
  Перевірені ланцюга відзначають на принциповій схемі кольоровим олівцем.

   

  6.
  Перевірка відповідності монтажу зовнішніх зєднань принциповою схемою.
  Перевірку проводять два наладчика за складеною таблиці зовнішніх звязків за допомогою пробника.

   

  Перевірку зовнішніх звязків у силових ланцюгах і ланцюгах збудження електродвигунів роблять візуально або за допомогою спеціальних пробників з вбудованим високочастотним генератором шляхом проколювання голкою ізоляції силових кабелів і проводів.
  Без особливої ??необхідності відключати силові кола не рекомендується.

   

  Слід мати на увазі, що правильне приєднання силових проводів до двигунів гарантує відразу правильний напрямок обертання двигуна.

   

  7.
  Вимірювання та випробування ізоляції силових ланцюгів і ланцюгів вторинної комутації.

   

  Вимірювання опору ізоляції починають із загальних ланцюгів, повязаних з полюсами (фазами) оперативної напруги, а потім продовжують для кожної-ланцюга, потенційно не повязаної з цими загальними ланцюгами, наприклад відокремленої від них з двох сторін замикаючими контактами реле та контакторів.
  Напівпровідникові елементи, наявні в схемі управління, з метою збереження від пробою слід при вимірі та випробуванні ізоляції закоротити.

   

  8.
  Налаштування захисних і функціональних реле, прогрузкі автоматичних вимикачів.

   

  9.
  Вимірювання опору постійному струму реостатів і пускорегулювальних резисторів.
  Вимірюють загальний опір, яке не повинне відрізнятися від паспортних даних більш ніж на 10%, і перевіряють цілість відпаювань.

   

  10.
  Перевірка елементів заземлюючих пристроїв електричних машин, пультів, щитів і т. д. Перевірку проводять оглядом в межах доступності.
  Не повинно бути обривів і дефектів у заземлюючих провідниках, їх зєднаннях та приєднання.

   

  11.
  Перевірка функціонування релейно-контакторних схем під напругою.

   

  Перевірку проводять при знеструмлених силових ланцюгах після попередньої перевірки полярності оперативної напруги.
  Функціонування релейно-контакторних схем перевіряють при номінальному і 0,9 номінального напрузі оперативних ланцюгів.


   

  12.
  Випробування роботи електроприводу з ненавантаженим механізмом або на холостому ходу двигуна.

   


  электропривод на станке

   

  Випробування проводять за наявності дозволу на прокрутку від електромонтажної організації та служби експлуатації навченим персоналом експлуатації під керівництвом наладчиків, якщо виконані всі заходи з техніки безпеки.
  Як правило, недоцільно відєднання двигуна від механізму.

   

  Для електроприводів, що мають обмежене переміщення, механізм для першої прокрутки повинен бути встановлений в середнє положення.
  Для таких електроприводів особливо важливо забезпечити правильний напрямок обертання (це, як зазначалося вище, досягається ретельною перевіркою силової схеми) і доцільно попередньо виставити обмеження ходу за допомогою шляхових вимикачів.

   

  Перед прокруткою крім зазначених вище повинні бути виконані наступні роботи: встановлено надійний звязок між пультом, панелями управління і механізмом (якщо на останньому необхідно робити настроювання колійних вимикачів), відрегульований і випробуваний електромеханічний гальмо, якщо він є на електроприводі, випробувані й запущені в
  роботу всі допоміжні приводи, що забезпечують нормальну роботу двигуна і механізму, системи змащення, вентиляції, гідравліки.


   

  Прокрутку електроприводу роблять у такій послідовності:

   

  А) виробляють короткочасний поштовх приводу.
  При цьому перевіряють напрямок обертання, нормальну роботу двигуна і механізму, роботу електромеханічних гальм,

   

  Б) виробляють (для нерегульованих електроприводів) запуск електроприводу до номінальної частоти обертання двигуна.

   

  Для систем з глухоподключенним збудником перевіряють входження синхронного двигуна в синхронізм.
  Для систем з подачею збудження двигуна у функції струму або ковзання синхронний двигун запускають без збудження і вимірюють величини, необхідні для остаточної настройки систем подачі збудження.
  При зупинці приводів з асинхронними двигунами перевіряють і підлаштовують динамічне гальмування і дія гальм.
  Перевіряють стан підшипників і нагрівання двигуна,

   

  В) проводять настройку кінцевих положень механізму при зупинці приводу, а також настроювання колійних вимикачів по діаграмі їх роботи з урахуванням конкретних положень механізму за вимогами технології,

   

  Г) проводять настройку режимів пуску і реверсу електроприводу для регульованих електроприводів і настройку систем збудження для синхронних електродвигунів.


   

  13.
  Перевірка роботи електроприводу під навантаженням.
  Перевірку проводять у режимі, який забезпечується технологічною установкою до моменту закінчення налагоджувальних робіт.

   

  14.
  Здавання електроприводу в тимчасову експлуатацію.
  Здачу оформляють актом або записом у спеціальному журналі.
  При цьому замовнику передають протоколи вимірювання та випробування ізоляції, перевірки елементів і ланцюгів заземлення, вносять в комплект принципових схем замовника вироблені в процесі налагодження зміни.

   

  15.
  Уточнення робочих параметрів функціональних та захисних реле, автоматичних вимикачів, резисторів, уставки яких змінювалися в процесі випробування електроприводу.
  Цю роботу виконують для внесення до протоколи за налагоджувальних робіт фактичних уставок.

   

  16.
  Оформлення технічного звіту та здача електропривода в експлуатацію за актом.
  Технічний звіт з налагодження електропривода повинен складатися з наступних розділів: анотації, змісту томів технічного звіту по всьому обєкту, змісту даного тому технічного звіту, пояснювальної записки, протоколів налагодження, виконавчих креслень.

   

  Залежно від складності налагоджуємо електроприводів пояснювальну записку можна і не оформляти.
  У пояснювальній записці обгрунтовують виконані в процесі налагодження зміни схем, призводять осцилограми роботи регульованих електроприводів, посилання на документи, на підставі яких налаштовувалися захисту, та інші матеріали, які можуть бути корисні для експлуатації електроприводів і узагальнення досвіду налагоджувальних робіт.

   

  У протоколах налагодження повинні бути представлені всі відомості за вимірюваннями, випробувань, Випробування, проведеним у відповідності з діючими директивними документами, інструкціями заводів-виготовлювачів і вимогами ПУЕ.

   

  Наведена програма робіт для електроприводів змінного струму з контакторних-релейними схемами управління є загальною і для регульованих електроприводів і входить в програму їх налагодження як складова частина.

   

  Школа для електрика

     Наладка электроприводов с релейно-контакторным управлением

  P.S. Якщо стаття була Вам корисна, поділіться будь ласка їй в соціальних мережах, понатискайте на кнопочки нижче.

  Категория: Электрика

  Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
  Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 • Як прикрасити двір своїми руками в селі, на дачі або в школі
 • Як виростити троянду в домашніх умовах з букета або насіння
 • Як побудувати альтанку своїми руками з різних матеріалів
 • Прибудова до будинку своїми руками
 • як зробити відкоси на вікнах своїми руками
 • Вирівнювання стін. Як і чим вирівнювати стіни
 • Види стель Будівельний портал Красноярська будівництво, ремонт і нерухомість, будівельні матеріали, компанії і товари, оголошення, послуги з ремонту та будівництва в Красноярському краї.
 • Декор вітальні: стін, меблів і стелі
 • Як самостійно встановити бойлер
 • Як зробити компютерний, більярдний або тенісний стіл своїми руками
 • ПОЛЕЗНОЕ

 • Що таке Smart TV?
 • Дизайн інтер'єру вітальні
 • Яскраві акценти кухні Будівництво та ремонт
 • Що таке Модульні меблі
 • ЯК ВИБРАТИ КОМП'ЮТЕРНЕ КРІСЛО ДЛЯ БУДИНКУ і http://smm-up.com/youtube-view/
 • Лестницы с перилами или без перил? Мода или безопасность?
 • Маленькі елементи декору - оригінальні полички Будівництво та ремонт
 • Розрахунок собівартості Будівельний Успіх
 • Фахверк
 • Ескізний проект

 • Душові кабіни
 • Писаний глечик Будівництво та ремонт
 • Як відрізнити підроблений кульовий кран від цього, і чим небезпечна підробка?
 • Сборный бассейн EXCELLENT
 • Електричні опалювальні прилади
 • Птах щастя - робимо іграшку самі Будівництво та ремонт
 • Труби, використовувані в системах дренажу та водопостачання Aseko - будівельний портал
 • Композитные бассейны
 • Газові котли bosch
 • Який тип водонагрівача: проточний або накопичувальний - більш зручний? Будівництво та ремонт