dle бесплатно

Главная
Стеновые материалы
Фасадные материалы
Кровельные материалы
Изоляционные материалы
Окна, стекла, зеркала
Напольные покрытия
Интерьер, мебель
Плитка и камень
Двери
Потолки
Сантехника
Инструмент
Строительные работы
Отделочные работы
Ландшафтный дизайн
Материалы
Безопасность
Бетон, ЖБИ
Кондиционирование
Полезное
Вход на сайт

Зварювальні генератори Школа для електрика: пристрій, проектування, монтаж, налагодження, експлуатація та ремонт електрообладнання

Автор: admin, посмотрело: 2063

0


Сварочные генераторы Зварювальні генератори входять до складу зварювальних перетворювачів і зварювальних агрегатів.

 

Зварювальний перетворювач містить приводний трифазний електродвигун, зварювальний електрогенератор постійного струму і пристрій регулювання зварювального струму.

 

Зварювальний агрегат містить приводний двигун внутрішнього згоряння, зварювальний електрогенератор постійного струму і пристрій регулювання зварювального струму.

 

Зварювальні генератори підрозділяють по конструкції на колекторні і вентильні, а за принципом дії на генератори з самозбудженням і з незалежним збудженням.

 

Сварчоние генератори колекторного типу з незалежним порушенням застосовувалися у зварювальних перетворювачах, випуск яких у нашій країні припинений в 90х роках 20 століття, але поки ще в деяких організаціях експлуатуються.

 

Решта види генераторів в даний час є складовою частиною зварювальних агрегатів.

 

Колекторні зварювальні генератори

 


Колекторні генератори є машинами постійного струму, що містять статор з магнітними полюсами і обмотками, а також ротор з обмотками, кінці яких виведені на пластини колектора.

 

При обертанні ротора витки його обмотки перетинають силові лінії магнітного поля і в них індукується ЕРС.

 

Графітові щітки здійснюють рухливий контакт з пластинами колектора.
Щітки машини розташовуються на електричній (геометричної) нейтралі колектора, де ЕРС в витках змінює свій напрямок.
Якщо зрушити щітки з нейтралі, то напруга генератора знизиться і перемикання обмоток відбуватиметься під напругою, що у зварювальних генераторах під навантаженням призведе до дуже швидкого розплавлення колектора електричною дугою.

 

ЕРС на щітках зварювального генератора пропорційна магнітному потоку, створюваному магнітними полюсами Е2 = СФ, де Ф - магнітний потік; з постійна генератора, обумовлена ??його конструкцією і залежна від числа пар полюсів, кількості витків в якірній обмотці, швидкості обертання якоря.

 

Напруга на виході генератора при навантаженні U2 = E2 - J св R г, де U2 - вихідна напруга на клемах генератора при навантаженні; Jсв - зварювальний струм; Rг - сумарний опір ділянки кола якоря всередині генератора і щіткових
контактів.

 

Тому зовнішня статична характеристика такого генератора полого падаюча.
Для отримання круто падаючої зовнішньої статичної характеристики в колекторних генераторах застосовується принцип внутрішнього розмагнічування машини, що забезпечується статорної обмоткою розмагнічування.
При необхідності отримання жорсткої зовнішньої статичної характеристики використовується подмагнічивающего обмотка статора.

 

Зварювальний генератор з незалежним збудженням і розмагнічуючою обмоткою

 Схема сварочного генератора с независимым возбуждением и размагничивающей обмоткой

 

Рис.
1 Схема зварювального генератора з незалежним збудженням і розмагнічуючою обмоткою

 

Відмінною особливістю такого генератора є те, що на магнітних полюсах розташовані дві обмотки збудження.
Одна (намагнічує) живиться від стороннього джерела струму (з незалежним порушенням), а за іншою (розмагнічуючою) протікає зварювальний струм.

 

Розмагнічуючі обмотка, граючи роль опору, включеного послідовно з дугою, забезпечує падаючу характеристику генератора, а при її секціонуванні східчасто регулює величину струму.

 

Включення в роботу всіх витків розмагнічуючою обмотки дає щабель малих струмів, а включення частини витків - щабель великих струмів.

 


Сварочные генераторы Плавне регулювання зварювального струму здійснюється за рахунок зміни напруги холостого ходу, для чого служить реостат R у ланцюзі намагничивающей обмотки.
Збільшення опору R призводить до зниження намагнічує струму зниження потоку намагнічування Фн, напруги холостого ходу генератора і, нарешті, до зменшення зварювального струму.

 

Генератор забезпечує падаючу зовнішню статичну характеристику тільки при обертанні в одну сторону, зазначену на корпусі стрілкою.
У зварювальних перетворювачах необхідно контролювати правильний напрямок обертання електродвигуна до проведення зварювання на холостому ходу.

 

Зварювальний генератор з самозбудженням і розмагнічуючою обмоткою

 

Головна відмінність цього типу генераторів в тому, що намагнічує обмотка збудження живиться немає від стороннього джерела, а від самого генератора.
Тому вони називаються генераторами з самозбудженням.


Принципиальная электрическая схема и устройство магнитной системы четырех полюсного генератора с самовозбуждением

 

Рис.
2.
Принципова електрична схема і пристрій магнітної системи чотирьох полюсного генератора з самозбудженням

 

У колекторних зварювальних генераторах, крім основних полюсів і обмоток, є ще дві додаткові полюси, на яких розміщується по витку додаткової послідовної обмотки.
Це необхідно для компенсації магнітного потоку реакції якоря і збереження положення електричної нейтралі машини при зміні навантаження.

 

Для нормальної роботи генератора з самозбудженням необхідно, щоб напруга, що подається на намагнічувальної обмотку, не змінювався в процесі зварювання, тобто
не залежало від режиму зварювання.
З цією метою в генераторі встановлена ??третя додаткова щітка, яка розташовується між двома основними щітками.

 

Напруга, що живить намагнічувальної обмотку, виявляється незалежних від зварювального струму.
Падаюча ж характеристика генератора забезпечується за рахунок розмагнічуючого дії розмагнічуючою обмотки, який проявляється під другою половиною полюсів.

 


Сварочные генераторы Особливість зварювальних генераторів з самозбудженням полягає в тому, що їх запуск можливий тільки при обертанні якоря, в одному напрямку, вказаному стрілкою на торцевій кришці статора.
Це повязано з тим, що початкове збудження генератора при його запуску відбувається завдяки залишковим намагничиванию полюсів.

 

При обертанні якоря в протилежну сторону в обмотці збудження потече струм зворотного напрямку, який своїм наростаючим магнітним полем в якийсь момент часу компенсує залишкове намагнічування полюсів, тобто
сумарний магнітний потік під полюсами стане рівним нулю.
У цьому випадку для збудження генератора необхідно намагнічувальної обмотку тимчасово підєднати до незалежного джерела постійного струму.

 

Вентильні зварювальні генератори

 

Зварювальні генератори цього типу зявилися в середині 70-х років 20 століття після освоєння виробництва силових кремнієвих вентилів.
У цих генераторах функцію випрямлення струму замість колектора виконує напівпровідниковий випрямляч, на який подається змінна напруга генератора.

 

У зварювальних агрегатах застосовуються генератори три типи конструкції генераторів змінного струму: індукторний, синхронний і асинхронний.
У Росії зварювальні агрегати випускаються з індукторними генераторами з самозбудженням, незалежним збудженням і зі змішаним збудженням.


 Схема вентильного генератора с самовозбуждением

 

Рис.
3.
Схема вентильного генератора з самозбудженням

 

У індукторні генераторі нерухома обмотка збудження живиться постійним струмом, але створюваний нею магнітний потік має змінний характер.
Він максимальний при збігу зубців ротора і статора, коли магнітне опір на шляху потоку мінімально, і мінімальний при збігу западин ротора і статора.
Отже, ЕРС наводимая цим потоком, теж змінна.

 

Три робочі обмотки розташовані на статорі із зсувом на 120, тому на виході генератора утворюється трифазне змінну напругу.
Падаюча характеристика генератора виходить за рахунок великого індуктивного опору самого генератора.
Реостат в колі збудження служить для плавного регулювання зварювального струму.

 

Відсутність ковзних контактів (між щітками і колектором) робить даний генератор більш надійним в експлуатації.
Крім того, у нього більш високий ККД, менші маса і габарити, ніж у колекторного генератора.


 Принципиальная электрическая схема вентильного сварочного генератора типа ГД-312 с самовозбуждением

 

Рис.
4.
Принципова електрична схема вентильного зварювального генератора типу ГД-312 з самозбудженням

 

Для забезпечення роботи на холостому ходу харчування обмотки збудження здійснюється від трансформатора напруги, а для живлення її в режимі короткого замикання від трансформатора струму.
У режимі навантаження зварювання на обмотку збудження подається змішаний сигнал управління пропорційний частини вихідної напруги і пропорційний струму.
Вентильні генератори випускаються марки ГД-312 і застосовуються для ручного зварювання металів у складі агрегатів типу АДБ.

 Принципиальная схема сварочного генератора ГД-4006

 

Рис.
5.
Принципова схема зварювального генератора ГД-4006

 

У Росії випускають кілька конструкцій багатопостових агрегатів з кількістю постів від 2х до 4х.
На ринку представлені універсальні агрегати для декількох способів зварювання або зварювання та плазмового різання.
Зокрема агрегат Адду-4001ПР.

 

Формування штучних ВСХ агрегату Адду-4001ПР забезпечується тиристорним силовим блоком з мікропроцесорним управлінням.
Більш широкі технологічні можливості забезпечує застосування в агрегатах інверторних силових блоків, як наприклад в агрегаті Vantage 500.

 

Школа для електрика

P.S. Якщо стаття була Вам корисна, поділіться будь ласка їй в соціальних мережах, понатискайте на кнопочки нижче.

Категория: Электрика

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 • Як прикрасити двір своїми руками в селі, на дачі або в школі
 • Як виростити троянду в домашніх умовах з букета або насіння
 • Вирівнювання стін. Як і чим вирівнювати стіни
 • як зробити відкоси на вікнах своїми руками
 • Як побудувати альтанку своїми руками з різних матеріалів
 • Прибудова до будинку своїми руками
 • Як самостійно встановити бойлер
 • Види стель Будівельний портал Красноярська будівництво, ремонт і нерухомість, будівельні матеріали, компанії і товари, оголошення, послуги з ремонту та будівництва в Красноярському краї.
 • Декор вітальні: стін, меблів і стелі
 • Як зробити компютерний, більярдний або тенісний стіл своїми руками
 • ПОЛЕЗНОЕ

 • Яскраві акценти кухні Будівництво та ремонт
 • Дизайн інтер'єру вітальні
 • Що таке Smart TV?
 • Що таке Модульні меблі
 • ЯК ВИБРАТИ КОМП'ЮТЕРНЕ КРІСЛО ДЛЯ БУДИНКУ і http://smm-up.com/youtube-view/
 • Лестницы с перилами или без перил? Мода или безопасность?
 • Маленькі елементи декору - оригінальні полички Будівництво та ремонт
 • Фахверк
 • Ескізний проект
 • Розрахунок собівартості Будівельний Успіх

 • Душові кабіни
 • Писаний глечик Будівництво та ремонт
 • Як відрізнити підроблений кульовий кран від цього, і чим небезпечна підробка?
 • Труби, використовувані в системах дренажу та водопостачання Aseko - будівельний портал
 • Електричні опалювальні прилади
 • Сборный бассейн EXCELLENT
 • Птах щастя - робимо іграшку самі Будівництво та ремонт
 • Композитные бассейны
 • Газові котли bosch
 • Який тип водонагрівача: проточний або накопичувальний - більш зручний? Будівництво та ремонт